Maarjamäe lossi suvesaalis kuuleb korraga nelja vioolat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vioolakvartett koosseisus Liina Žigurs, Karin Sarv, Helen Kedik ja Laur Eensalu.
Vioolakvartett koosseisus Liina Žigurs, Karin Sarv, Helen Kedik ja Laur Eensalu. Autor/allikas: Edyth Raamat

Neljapäeval, 25. oktoobril astub Maarjamäe lossi suvesaalis üles vioolakvartett koosseisus Laur Eensalu, Karin Sarv, Helen Kedik ja Liina Žigurs. Koos kantakse ette spetsiaalselt vioolakvartetile loodud teoseid.

Kui välja arvata üksikud erilised hetked, pole Eestis varasemalt nelja vioolat avalikult kuuldud. Nii on igapäevaselt meie esindusorkestrites Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning Tallinna Kammerorkestris töötavatest vioolamängijatest koosnev ansambel selleks puhuks välja otsinud spetsiaalselt neljale vioolale kirjutatud teosed.

"Selle kontserdikava koostamisel oli lähtepunktiks, et soovime esitada viooladele kirjutatud originaalloomingut," kirjeldas kontserdikava kokkupaneku protsessi kvarteti liige Helen Kedik. "Nimelt kõlavad vioolaansamblite esituses enamasti vaid seaded, sest originaalis pole sellele instrumendile väga palju muusikat kirjutatud."

Ligi tunniajasel kontserdil kõlab vioolakvartetile kirjutatud muusikat Inglise päritolu York Boweni ja Ross Coheni ning Hispaania võitlushärgade peres sirgunud Sancho Engaño sulest. "Kontserdil ettekandele tulevate teoste mõnusast rahust ja humoorikusest on tunda, et kõik esitusele tulevad heliloojad on väga tihedalt vioolaga seotud," kirjeldas esitusele tulevat kava Karin Sarv.

Vioolakvartett koosseisus Liina Žigurs, Karin Sarv, Helen Kedik ja Laur Eensalu esineb Maarjamäe Lossi suvesaalis neljapäeval 25. oktoobril kell 19.00.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: