Hagi Šeini meenutus Jüri Tallinnast: sa olid otsija, leiutaja ja looja

Režissöör Jüri Tallinn 1948-2018
Režissöör Jüri Tallinn 1948-2018 Autor/allikas: Raivo Tiikmaa/ERR

Pikaaegne telemees ja professor Hagi Šeini järelehüüe režissöör Jüri Tallinnale:

Hea Jüri! Me olime noored, kui alustasime koos "Prillitoosi", sina, mina ja Helgi Oidermaa. Ja vaata, meie töö elab meist kauem. Niisamuti nagu sinu salvestatud Beethoveni sümfooniad. Ma nägin, kui palju sa tööd tegid, et geniaalne muusika saaks geniaalseteks telesaadeteks. Ja saigi, see õnnestus sul hiilgavalt, sai klassikaliseks viisiks, kuidas muusikat näidata ja seegi elab meist kauem. Ja see kõik on väärtus omaette, mis pühendab elu. 

Ja nii oli ka sinu kõigi muudegi arvutute töödega, mida sa paarkümmend aastat ETV-s ja pärast seda tegid. Kärata, rahulikult, kindalt, elegantselt, väärika pühendumusega ja alati väga hästi. Sa olid otsija, leiutaja ja looja. Sa pigem naeratasid kui ärritusid, pigem kiitsid kui laitsid, innustasid selle asemel et viriseda, kuigi kriitilisest meelest polnud sul kunagi puudust. Sa olid täis positiivset energiat, mis kandus neile, kellega sa koos töötasid. Sinu kolleegina sai end sinu kõrval alati kindlana tunda. Ja ma kuidagi usun, et kõige selle taga oli sinu kodu, sinu õpetajad ja sinu lähedased, kellelt sa said tuge ja kellele palju vastu andsid.   

Sa jääd Eesti senise teleajaloo vaieldamatult parimaks muusikarežissööriks. Sinu lahkumispäeva õhtul oli ETV eetris sinu "Viimane laev", mille sa pühendasid Tormisele ja mille nüüd ETV pühendas sinule. Sa olid MEISTER ja ilus inimene. Palju rohkem ei olegi endast võimalik järele jätta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: