Otseülekanne lõppenud: Olavi Paavolaise teoste esitlus Kirjanike majas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Olavi Paavolaise
Olavi Paavolaise "Sünge monoloog". Autor/allikas: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX/

Neljapäeval, 1. novembril 2018 toimus Kirjanike majas Harju 1 kirjanduslik pärastlõuna, mille teema on Soome väljapaistvamaid kirjanikke Olavi Paavolainen (1903–1964). ERR kultuuriportaal kannab sündmuse üle ja jäädvustab videos.

Olavi Paavolainen liikus oma loomingus eri žanrite – proosa, luule, esseistika piirimaadel ja oli sellega oma ajast ees. Ta oli karm ühiskonnakriitik ja oma rahva südametunnistus, keda on ühtaegu nauding lugeda. Olavi Paavolaise teostes on fakte ja teadmist, mis olid Eestis Nõukogude ajal keelatud, tema raamatud peideti sügavale erifondidesse ja ka sellepärast ei tunta Eestis Olavi Paavolaist veel mitte nii hästi kui võiks tunda.

Praeguseks on eesti keeles ilmunud Olavi Paavolaise "Külalisena Kolmandas Reich'is", "Sünge monoloog", "Minek ja loits" ja raamat, mida Paavolainen ise ei jõudnud enam kirjutada: "Volga voolab nüüd Moskvasse". See on teos Paavolaise Venemaa-reisist, Venemaast. Selle materjalid leidis kirjaniku poeg Pekka Paavolainen üsna hiljuti, raamatu koostasid prof Hannu K. Riikonen ja dr Ville Laamanen.

Olavi Paavolaisest ja tema loomingust kõnelevad Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev ja Soome Kirjanike Liidu esimees Sirpa Kähkönen, raamatu koostajad Hannu K. Riikonen ja Ville Laamanen, Olavi Paavolaise seltsi esimees prof.emeritus Kari Immonen ning ajakirjanik Priit Hõbemägi.

Sõna võtab ka Soome suursaadik Eestis T.E. hr. Timo Kantola.

Kõik neli raamatut on tõlkinud Piret Saluri, kirjastanud EKSA.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: