Meremuuseum ootab huvilisi panustama näituse "Seks ja meri" loomisse

Eesti Meremuuseum kutsub kõiki huvilisi panustama uue ajutise näituse "Seks ja meri" loomisesse. Tulevase näituse eesmärk on rääkida meremeeste ihadest ja igatsustest.

Järgmisel kevadel jõuavad Lennusadamasse senisest teistsugused eksponaadid. Enamik neist tuleb Soomest, kus Hollandi autori Saskia Boddeke näitust "Sex and the sea" praegu eksponeeritakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõne eksootilise eseme, mis meestel merel sündinud ja nende üksindusehetki leevendanud, püüab Meremuuseum Eestist lisaks leida.

"Ma tean küll, et Eestis ei ole niisuguseid asju väga palju saada nagu vöörikaunistused, vöörikujud laevadel, aga võib-olla kellelgi midagi kuskil on, mida iganes. See oleks väga teretulnud. Aga kõik muu - igasugused imelikud mereelukad, millest on vahepeal mingisuguseid kujutisi ka tehtud - miks ka mitte," rääkis Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Tundub aga, et meremeeste ihasid ja igatsusi ei saa leevendada vaid vöörikujutiste ja mereelukate abil.

"See on ikkagi meremeeste ihad. Seal on seksuaalsust nii- ja teistpidi olnud. Aga ma usun, et tänapäeva maailmas see ei tekita vast inimestes sellist erilist kummastust," ütles Dresen.

Näitus avatakse tuleva aasta naistepäeval, 8. märtsil. Näitus pole sobilik alla 12-aastastele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: