Ühendkuningriigis toimub Eesti elektroonilist muusikat tutvustav tuur Electronic Communications ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taavi Tulev ehk HAPE.
Taavi Tulev ehk HAPE. Autor/allikas: Evert Palmets

Novembri keskel tutvustavad Ühendkuningriigis oma loomingut Eesti elektroonilise muusika heliloojad Hüpnosaurus, HAPE, DJ Ilmajaam ja Cubus Larvik. Ajavahemikus 15.–18. novembril on kavas neli kontserti, mis toimuvad Londonis, Bradfordis, Glasgows ja Manchesteris.

Tuuri korraldaja Iti Tederi sõnul on projekti eesmärk edendada Eesti elektroonilise muusika nähtavust rahvusvahelisel areenil. Programm sai hoo sisse tänu Londoni plaadifirma ja üritustesarja Astral Industries rajaja Ario Farahani soovile Eestis nähtud artiste Inglismaal tutvustada. Viktor Vinogradov ehk DJ Ilmajaam on juba aastaid Walesis toimuva festival Freerotationi resident DJ. Electronic Communications tuuril toob DJ Ilmajaam esile Eesti alternatiivmuusika mitmekülgsuse, mängides laia spektriga uusi ja vanemaid vinüülplaate.

Esmakordselt on Briti saartel võimalik näha Eesti elektroonilise muusikastiili eestvedaja Aivar Tõnso projekti nimega Hüpnosaurus, mis sündis vahetult pärast Eesti taasiseseisvumist. Koos Raul Saaremetsaga kujundati kohaliku alternatiivse tantsumuusika nägu kuni 90. aastate keskpaigani. Hüpnosaurus on taas ellu ärganud, tuuril esitletakse värsket loomingut, kus kuuleb varajaste salvestuste motiive tänapäevasel moel. Arhiivmaterjalide avaldamine viis kodumaise plaadifirma Porridge Bulleti järgmiste edetabelite tippu: Boomkat, The Quietus, Norman Records. Uue EP annab välja taas Porridge Bullet.

Elektroonilise muusika helilooja, helikujundaja ja loodushelide salvestaja Taavi Tulev esitleb üksnes oma loomingut live-techno projektiga HAPE. Taavi kasutab peamiselt analoogsüntesaatoreid, sekventsereid, heliefekte ja trummimasinat ning isiklikke helisalvestisi Eesti loodusest.

Tuuri avakontsert toimub 15. novembril kell 21 Londoni kaguosas asuvas plaadipoes/ööklubis Rye Wax. Üles astub ka eespool mainitud Ario, kes üheks õhtuks külaliseestlaseks kehastub.

Teine kontsert leiab 16. novembril kell 18.30 aset Leedsi lähedal Bradfordis, Fuse'is ning seda on võimalik ka otseülekandes jälgida. Lisaks Eesti muusikutele astuvad üles kohalikud artistid Dj %Username%, Lsd-licious ning Chrononautz, kelle loomingut on kõrgelt hinnanud nii Perc, Regis kui ka Bleaching Agent.

Glasgow ööklubis Stereos toimub 17. noembril kell 23 Estonia Now festivali raames ka Electronic Communications showcase. Sündmus toimub koostöös Šoti techno üritustesarja Taikano eestvedaja AJAY C-ga. Lisaks eelpool nimetatud artistidele teeb kaasa ka ambient-duo Cubus Larvik (Hendrik Kaljujärv ja Karl Saks). Cubus Larvik esitleb albumit "Seisund ja Disain", mis põhineb Karl Saksi koerograafia soololavastuse helimaterjalil. Karl Saks esineb ka tantsulavastusega Tramway's.

Tuur lõpeb 18. novembril kell 17 Manchesteris ajaloolise tähtsuse ja kultuurilise väärtusega elektroonilisele muusikale spetsialiseeruvas plaadipoes Eastern Bloc, mis avas uksed aastal 1985 ning oli tol ajal üks väheseid poode Inglismaal, kust oli võimalik osta välismaal avaldatud tantsumuusikat.

Kontserdid Facebookis:
London: http://bit.ly/2qiidMX
Bradford: http://bit.ly/2SwTwJu
Glasgow: https://bit.ly/2P9LR4U
Manchester: http://bit.ly/2PxpXZz

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: