"Ajarännak 1869" viib esimese üldlaulupeo ettevalmistuste juurde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Rahva Muuseum koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Seltsiga (EAÜS) kutsub 2.–4. mail 2019 rändama ajas tagasi 1869. aasta kevadesse, umbes kuu enne esimese üldlaulupeo toimumist.

Ajarännul mängitakse läbi olukord, kuidas laulukoor kavandab retke Tartusse esimesele laulupeole. Aruteludel uuritakse, kuidas sündis laulupeo traditsioon, kuidas esimeseks üldlaulupeoks valmistuti ja mis teemadel arutleti või vaieldi.

Osalema on oodatud kõik, kes tunnevad end teemaga seotud olevat ning soovivad oma teadmisi värskendada. Rännak on heaks võimaluseks ajastusse sisse-elamiseks kõigile koolidele ning kooridele, kes järgmisel suvel laulupeol osalevad. Ajarännaku saab korraldada iga soovija oma kodukohas ise.

Novembris korraldab ERM osalejatele metoodika ning ajastu taustateadmiste koolituspäevad, mis toimuvad 14. novembril algusega kl 10 Eesti Rahva Muuseumis Tartus ja 23. novembril algusega kl 11 Eesti Rahvusraamatukogus Tallinnas.

2019. aasta algul kirjutatakse osalejatega ühiselt ajarännaku üldstsenaarium, mis mängitakse kevadel koos ajarännaku eestvedajatega läbi. Üle-eestiline ajarännak toimub 2.–4. mail 2019.

Veebruaris toimus ERMi ning EAÜSi koostöös esimene üle-eestiline ajarännak, mis viis osalejad 24. veebruari 1918 – päeva, mil Tallinnas loeti ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest. Rännakul osales enam kui 8400 õpilast üle Eesti. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: