Meelika Hainsoo ja Lepaseree andsid välja Vana-Võromaa laulu-mänguraamatu ja heliplaadi

Kui kunagi oli mäng ka täiskasvanu elu normaalne osa, siis tänaseks on see oskus ununemas. Et oskus lihtsast rõõmu tunda ei kaoks on rahvamuusik Meelika Hainsoo ühes oma ansambliga Lepaseree võtnud sihiks täiskasvanud jälle mängima õpetada. Seda äsja ilmunud Vana-Võromaa laulu-mänguraamatu ja heliplaadi "Õnnõkõn siin tsõõrin olla" abil.

Vana-Võromaa laulumänguraamatust leiab üle 60 laulumängu ühes sõnade, viisi ja selgitustega, kuidas mänge mängida. Mängud seejuures on aga algselt mõeldud ennekõike just täiskasvanutele kui lastele.

"Vanasti mängisidki ainult täiskasvanud ja noored. Lapsed tegid ka kaasa, aga noh see ei olnud põhiline. Ma loodan, et kunagi täiskasvanud leivad endas selle mängulise meele üles ja hakkavad jälle mängima," ütles "Aktuaalsele kaamerale" pärimusmuusik ja pilliõpetaja Meelika Hainsoo.

"Ma olen järgi katsetanud seda, et kui tuleb inimene peole, ta on elumuredest räsitud, autoliising on kuklas ja kuidagi ei saa lahti ennast, siis mäng on see, mis aitab korraks täiesti välja lülitada endas selle argipäeva mure. Sa lähed näiteks sellesse hundi rolli sisse ja sel hetkel on sul sellest autoliisingust täitsa ükskõik. Sa oled hunt. Ja see ongi see, kuidas mäng töötab," selgitas ta.

Raamatu kõrval andis Hainsoo ühes oma ansambliga Lepaseree välja ka samanimelise laulumänguplaadi, kus kõlavad 14 võrukeelset laulumängu.

"Plaadi peal oleme teinud sellised moodsad muusikalised seaded. Paned plaadi plaadimängijasse, võtad seltskonna kokku ja hakkad mängima," ütles Hainsoo.

"Õnnõkõn siin tsõõrin olla" raamatu illustratsioonide autor on Anu Taul. Plaadi ja raamatu esitluskontserdid toimuvad aga reedel Võrus ja homme Tallinnas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: