Tartu Soome selts otsib ostjaid Aino Kallase kodumajale

Tartu Soome selts otsib investoreid, kes ostaks ära Soome kirjaniku Aino Kallase kodumaja ning seda ümbritseva pargi. Krundi ja maja omanik ehitusfirma Nordecon on valmis objekti müüma.

Aino Kallase maja ja seda ümbritsevat parki ei võeta enne miljööväärtusliku objektina kaitse alla, kui pole leitud investoreid, kes maja ja krundiga tegeleks. Maja praegu kaitse alla võtmine ei muudaks hoone seisu paremaks. Tartu Soome seltsi juhataja Sakari Neuvoneni sõnul on neil investorite leidmiseks aega kevadeni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nüüd hakkame otsima seda investorit, meil on kevadeni aega. Kui nüüd kevadeks ei ole leitud, siis ma ei tea. Siis me peame lihtsalt andma alla ja siis see maja laguneb," lausus Neuvonen.

Neuvonen vihjas, et potentsiaalsed investorid võiksid tulla Soomest. Seltsi soov oleks majja luua kirjanduslik asutus, mis hoiaks alles Soome kirjaniku Aino ja diplomaadi Oskar Kallase mälestust. Kui selts leiab investorid, siis on Tartu linn valmis võtma objekti miljööväärtusliku kaitse alla.

"Juhul, kui see asi läheb käima, siis linn on kindlasti partner, aga kindlasti tänases seisus ei ole linn eestvedaja selles mõttes, et linn ei hakka seda kinnistut endale ostma," lausus Tartu abilinnapea Madis Lepajõe.

Kuigi krundi ja hoone omanik ehitusfirma Nordecon on valmis seda müüma, siis sooviksid nad ideaalis sinna kortermaju peale ehitada. "Eks Nordeconi jaoks on kõige positiivsem stsenaarium, et me saaksime sinna väikseid korterelamuid teha. See on meie jaoks positiivne stsenaarium, nii et ma teistmoodi ei oska täna mõelda." tunnistas Nordeconi elamusarenduse juht Toomas Rell.

Praegu näeb aga krundi detailplaneering ette, et sinna võib ehitada vaid väikeelamuid. Seega on Aino ja Oskar Kallase kodumaja tulevik väga lahtine.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: