Kontsert "Musica Baltica" kõlab Balti riikide juubelite puhul Prantsusmaal Caenis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Hommik Anuga" pühapäevane, 15.10 saade Autor/allikas: Elina Poll-Riives

Juba pikemat aega äratab rahvusvahelist tähelepanu Põhjamaade kultuurile ja muusikale pühendatud festival "Les Boréales" Prantsusmaal Caenis. Esimene festival sai teoks aastal 1992, ja nüüd otsustati tänavusel juubelite aastal mitmel puhul osaleda ka Balti riikide iseseisvuse tähistamisel. Kava, mis kantakse ette 15. novembril, teevad eranditult vaid Prantsusmaa muusikud.

Kontsertõhtu "Musica Baltica" etenduspaik on Théâtre de Caeni suur saal. Esinevad Orchestre Régional de Normandie, Orchestre de l'Opéra de Rouen Normandie ning Chœur de Chambre de Rouen. Juhatab Jean Deroyer (sünd. 1979), noorema põlve prantsuse dirigent, selle regionaalorkestri peakülalisdirigent. Deroyer tegutseb pealinnas Pariisis praegu muusikadirektorina ka Eestis uue muusika festivalil käinud ansambli Court-Circuit juures ja viimastel aastatel on ta palju esinenud tippkollektiiviga Ensemble Intercontemporain, samuti Pariisis.

Seekordne, 15. novembri kava kolme maa heliloojate loomingust näeb välja selline: läti helilooja, peamiselt koorimuusika autorina tuntud Ēriks Ešenvaldsi "Only in sleep", leedu helilooja ja koorijuhi Vytautas Miškinise "4 motets en mémoire de Duruflé", siis järgnevad mõned valitud numbrid Veljo Tormise suurtsüklist "Unustatud rahvad", kuulsaima lätlase Pēteris Vasksi "Vox Amoris" ning lõpetamas Arvo Pärdi "Da pacem Domine" Jordi Savalli tellituna koorile ja keelpilliorkestrile ning Arvo Pärdi poolt Rooma rahvuslikule Santa Cecilia akadeemiale loodud muusika "Cecilia, vergine romana" segakoorile ja orkestrile 2000. aastast. Baltimaadele pühendatud üritus on sealses meedias kenasti reklaamitud.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: