Eesti muusika sada aastat said kaante vahele

Helilooja ja muusikateoreetik Mart Jaanson esitles Tartus oma uut raamatut "Eesti muusika 100 aastat". Teos kuulub EV100 raamatusarja.

Autor proovib raamatus anda žanripõhist ülevaadet muusikast, mida on Eestis viimase saja aasta jooksul komponeeritud, esitatud ja kuulatud, klassikast kuni popmuusikani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muusika ärilist ja sotsiaalset poolt raamat ei käsitle, kuna sarja maht pani piirid lehekülgede arvule ette. Jaansoni sõnul sai ta palju inspiratsiooni sõdadevahelise vabariigi aegsest muusikaülevaatest.

"Minu suureks eeskujuks oli 20 aastat pärast Eesti Vabariigi sündi kirjutatud Eesti muusika ülevaade, mille nimi on "20 aastat Eesti muusikat" ja mis ilmus 1938. aastal. See lähenemine meeldis mulle väga, seal üks tollase Eesti muusikaelu suurkujusid Karl Leichter on muusikateadlasena palunud autoreid sinna kirjutama ja nemad ka lähenevad žanripõhiselt," tutvustas Jaanson oma eeskuju.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: