Algab konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eduard Wiiralti nimeliste stipendiumite laureaadid
Eduard Wiiralti nimeliste stipendiumite laureaadid Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kultuuriministeerium kuulutas 19. novembril välja kunstiüliõpilastele mõeldud konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Eduard Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.

Eduard Wiiralti autoritasude seadusjärgne pärija on kultuuriministeerium. Kunstniku loomingu kasutamise eest laekuvast rahast makstav stipendium asutati 2004. aastal.

"Wiiralti teoste kasutamisest laekuv autoritasu näitab stabiilse kasvu märke ja tänu sellele saame riigi juubeliaastal anda tuult tiibadesse lausa kolmele kunstitudengile. Ka Wiiralt ise alustas sajandi eest just kunstiüliõpilasena oma loometeed," märkis kultuuriministeeriumi kunstinõunik, valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre.

Stipendiumi kandidaat võib olla iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng, sealhulgas välisülikoolides õppijad. Stipendiumi taotlemiseks tuleb kultuuriministeeriumile esitada vabas vormis avaldus, mis sisaldab motivatsioonikirja, loomingulise ja erialase tegevuse ülevaadet ning tõendit õpingute kohta. Kultuuriministeeriumi soovitab kandideerijail hoolikalt läbi mõelda stipendiumi eesmärgi iseenda jaoks ning selgitada avalduses võimalikult täpselt oma loometegevuse peamisi põhimõtteid ja nende olulisust.

Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot ning need annab laureaatidele üle kultuuriminister. Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile traditsiooni kohaselt nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada kultuuriministeeriumile digitaalselt oma loomingulise ja erialase tegevuse kokkuvõte, tõend õpingute kohta ning motivatsioonikiri. Digiallkirjastatud taotlusi oodatakse e-posti aadressil min@kul.ee 10. detsembrini 2018. Paberkandjal võib avaldusi saata aadressil Suur-Karja 23, Tallinn. Täpsed tingimused ja ka varasemad stipendiaadid on kultuuriministeeriumi kodulehel. 

Mullu pälvisid kõrge tunnustuse Eesti Kunstiakadeemia magistrant Eva Mustonen ja Arnhemi Artezi kunstiakadeemia magistrant Mirjam Reili. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: