Jõgeval algavad XXVI Betti Alverile pühendatud luulepäevad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Betti Alver
Betti Alver Autor/allikas: Betti Alveri muuseum

Reedel, 23. novembril, algavad Jõgeval XXVI Betti Alverile pühendatud luulepäevad "Tähetund", mille moto on "Luuletajad kõnnivad kahekesi läbi unede ulgumerise ao". 18 Jõgeva kultuurikeskuses etendatavat luulelavastust on koostatud Doris Kareva ja/või Jaan Kaplinski loomingu põhjal ning neid esitavad gümnaasiumiastme kooliteatritrupid kogu Eestist.

Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur ütles, et nii Jaan Kaplinski kui ka Doris Kareva loomingu "Tähetunni" kavva võtmine oli tal ammu meeles mõlkunud.

"Kaplinski maskuliinsem ja jõulisem looming on heaks vastukaaluks Kareva lüürilistele ja nukra alatooniga mõtisklustele. Samas on kaks luuletajat nii erinevad, et nende luulet ühes lavastuses käsitleda pole üldse lihtne," märkis Saage-Vahur.

"Kujutasingi ette, et trupid valivad kas ühe või teise luuletaja loomingu, ent tegelikult on lavastuste hulgas päris palju neid, mis mõlema tekste interpreteerivad," lisas ta.

Ka Liblikapüüdja viieteistliikmelise gümnaasiumitrupi lavastuses "Kuuldes lindude laulu", millega astutakse üles reede õhtul, on ühendatud Kareva ja Kaplinski looming.

Luulepäevad "Tähetund" avatakse reedel kell 13 Jõgeva kultuurikeskuses. Luuleetenduste plokid algavad reedel kell 13.30, kell 17 ja kell 18 ning laupäeval kell 10 ja kell 11.30. Traditsioonilisele mõttehetkele Betti Alveri parki kogunetakse reedel kell 16.15.

"Tähetunni" žürii ehk Akadeemia annab juhendajatele tagasisidet nii reede õhtul kui ka laupäeva lõunal. Akadeemias on lubanud osaleda Jaak Alli, Toomas Lõhmuste, Merle Karusoo, Garmen Tabor ning mitmed teised tuntud teatriinimesed. Kohale on oodata ka üht luulepäevadel käsitletavat autorit – Doris Karevat.

Laupäeval kell 14 on "Tähetunnil" osalejatel ja teistelgi huvilistel võimalik kuulata ansambli The Swingin' Sisters &Band esinemist. Kell 15.30 toimub sealsamas luulepäevade pidulik lõpetamine.

Jõgeva kultuurikeskuses saab lisaks lavastustele vaadata luulepäevadele pühendatud fotonäitust "Kapten Oleandri ja teiste imelised seilamised luulemerel", autorid Riina Mägi ja Anatoli Makarevitš. Luulepäevade ajal on kõik huvilised oodatud ka Betti Alveri muuseumi. 22.–24. novembrini on sissepääs sinna tasuta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: