Kristi Kallas Michelle Obama elulooraamatust: vaatan tema tegemistele nüüd teise pilguga

Foto: ERR

"OP+" stuudios oli Kristi Kallas, kes rääkis Michelle Obama elulooraamatust "Minu lugu" ("Becoming"), märkides muu hulgas, et ta vaatab Michelle Obamat nüüd kindlasti teise pilguga.

"See on kergelt loetav raamat, eriti esimeses kahes kolmandikus, kus ta räägib väga palju oma kodust, oma vanematest, oma vennast. Ühesõnaga oma perekonnast, oma koolist, oma tutvumisest Barack Obamaga. See jättis mulle väga mõnusa ja sooja tunde," märkis Kallas.

"Ta kasvas armastavas perekonnas, armastas väga oma ema ja isa. Isa põdes tal hulgiskleroosi, mis muutis teda aasta-aastalt kogu aeg abitumaks, aga millele ta üldse ei reageerinud ja püüdis säilitada oma elurõõmu ja tegutsemisindu kuni lõpuni. Nii et see selline soe suhtumine mõjus väga hästi."

Kallas lisas, et vaatab Michelle Obama tegemistele nüüd üldse teise pilguga. Ta ütles, et tunneb end veidi, kuigi väga kaudselt küll ära selles Michelle Obamas, kes ta oli enne, kui presidendiprouaks sai.

"See, kuidas ta võitles oma koha eest elus. See, kuidas nad perekonnas suhtlesid, ja see, kuidas ta muutus oma meest toetavaks, kui see asi päevakorrale tuli."

Kallas tunnistas, et Michelle Obamale sarnaselt ei olnud tal soovi, et tema oma abikaasa, Siim Kallas omal ajal poliitikasse läheks. "Ma olen töötanud elu aeg arstina. Teinud tõesti väga südamega oma tööd ja ei ole kunagi tahtnud kusagile poliitikasse pürgida. Aga ma aktsepteerin abikaasa soovi, ja nüüd ka tütre soovi, kahjuks."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: