Lavastaja: "Mees, kes üllatas kõiki" näitab, kui kaugele inimene võib võitluses surmaga minna

Pimedate Ööde Filmifestival toob Eesti publiku ette Venemaa, Eesti ja Prantsusmaa koostöös valminud mängufilmi "Mees, kes üllatas kõiki". Film esilinastus Veneetsia filmifestivali OriZZonti võistlusprogrammis, kus näitlejanna Natalia Kudrjašova pälvis parima naisosatäitja preemia. Filmi operaator on eestlane Mart Taaniel ja kaasprodutsent on Katrin Kissa.

"Mees, kes üllatas kõiki" jutustab Siberi metsavahist Igorist, kellel diagnoositakse vähk. Saamata abi traditsioonilisest meditsiinist ja nõiaväest, otsustab mees surma küüsist pääsemiseks järgida üht vana Siberi müüti.

"Film räägib kõigepealt võitlusest surmaga ja sellest, kaugele inimene võib selles lahingus minna. See on tõeline kannatus, sest surm on tõsine asi ja ei tohi pöörduda mingiks mänguks, vaid suur lahing, mida inimene läbi teeb," rääkis filmi režissöör ja stsenarist Natalia Merkulova "Aktuaalsele kaamerale".

Mütoloogiast inspireeritud film on toodud tänapäeva ning üles võetud realistlikus võtmes.

"Pigem tuleb mu inspiratsioon tänavalt kui kinost. Kinos on juba valmis sünteesitud materjal, see on nagu heas mõttes tarbimiseks. Aga looduses, tänaval, elus on asjad poolikud ja on võtta materjali, millega saab edasi minna," selgitas operaator Mart Taniel.

Režissööridele avaldas Mart Tanieli operaatoritöö muljet filmifestivalil "Sügisballi" nähes.

"Mart on kõigepealt suur kunstnik ja temaga töötamine on nauding. See on inimene, kes lihtsalt ei võta sulle omaette midagi üles, vaid on tõeline kaasautor kellega tekib dialoog. See on oluline, kui teed keerukat psühholoogilist filmi," nentis Merkulova.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: