NUKU teatri jõululavastuses põrkub muinasjutt prügiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elias (Mihkel Vendel) proovis.
Elias (Mihkel Vendel) proovis. Autor/allikas: Getter Meresmaa

NUKU teatri jõululavastus "Elias maa pealt" ühendab poeetilist fantaasiat ja valusat tegelikkust, et aidata eriti nooremal vaatajal mõista ja mõtestada oma suhet ümbritseva keskkonnaga.

Müstiline seikluslugu viib vaataja maagilisse veealusesse maailma koos linnapoiss Eliasega, kes loodab sealt leida imelist ravimit oma haige õe jaoks. Veeriik on aga mattumas kummalise ebameeldiva lume alla, mis on pärit maa pealt. Vana ettekuulutuse järgi saab veemaailma aidata ainult inimene. Nii võtabki Elias ette seiklusterohke teekonna, mille käigus kohtub värvikate tegelastega ja tutvub veealuse maailma võlude ja muredega.

Jõululoo "Elias maa pealt" on kirjutanud tunnustatud näitekirjanik Piret Jaaks ja Ants Lauteri nimelise lavastajapreemia tänavune laureaat Helen Rekkor. Lavastaja Helen Rekkor usub, et keskkonda mõjutab ka üksiktarbija tegu või tegemata jätmine ning kutsub üles inimesi iseäranis jõuluajal panustama pigem elamustele, mitte esemelisele kingikraamile.

Lavakujunduses kasutatakse osaliselt pakendeid – dekoratsioonid, rekvisiidid, mõned kostüümid ja nukudki valmivad taaskasutatavast plastikust. Lavakujunduse on loonud Inga Vares, videokujunduse Alyona Movko. Liikumise seadis Siim Tõniste, originaalmuusika kirjutas Markus Robam.

Kahes koosseisus astuvad lavale NUKU teatri näitlejad Mihkel Vendel, Laura Kukk, Katri Pekri, Getter Meresmaa, Lee Trei, Laura Nõlvak, Anti Kobin, Andres Roosileht ning külalistena Rauno Kaibiainen ja Katrin Kalma.

"Elias maa pealt" kestab ühe tunni ja sobib kogu perele alates 5. eluaastast. Lavastus esietendub 2. detsembril ja jõulukuul antakse kokku 48 etendust.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: