Vabaõhumuuseumi uuel juhil tuleb tegelema hakata kehvas olukorras hoidlate ja ruumikitsikusega

Foto: Eero Vabamaegi/Eesti meedia / Scanpix Baltics/

Eesti Vabaõhumuuseumi uueks juhiks saab jaanuari algul praegune Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi direktor Tanel Veeremaa, kellel on magistrikraadid strateegilise kommunikatsiooni ja kultuurikorralduse erialal. Eesti Vabaõhumuuseumi oludega on ta tuttav, olles seal varem töötanud muuseumipedagoogi ja hariduskeskuse juhina. Uue juhina tahab Veeremaa Vabaõhumuuseumis arendada ühtset meeskonnapõhist organisatsioonikultuuri. Samuti tuleb tegeleda kehvas olukorras hoidlatega ning tööruumide kitsikusega.

"Tõesti, üks osa tööruume asub omaaegses suvemõisa majas ja hetkel on seal tingimused üsna kitsad. Kuigi tulevikus võiks see mõisamaja olla ehk ka külastajatele avatud eksponaathoonena, siis kohe ei ole võimalik neid muudatusi veel ellu viia. Üheltpoolt võib tunduda, et Vabaõhumuuseumis, kus on kümneid hektareid territooriumi, et kuidas saab seal kitsas olla, aga kui me räägime tööruumidest, siis sellega on seal natukene kitsas jah," ütles Veeremaa "Aktuaalsele kaamerale".

"Vabaõhumuuseumi kogud on väga mitmekülgsed. Tavainimene ei pruugi alati isegi teadvustada, et Vabaõhumuuseumi museaalid on ka needsamad hooned, mille vahel ja sees inimesed jalutavad, aega veedavad ja üritustel osalevad," sõnas Veeremaa.

"Muuseumi kogudes leidub väga palju erinevaid materjale, alates fotodest, dokumentidest ja kõigest muust, mis omal ajal ühe talu elu juurde kuulus. Me räägime väikestest asjadest kuni päris suurteni, mis nõuavad kõik vastavaid hoiutingimusi." Ta lisas, et üks, mida nad ootavad ja loodavad, on mõne aja pärast avatav ühishoidla: "Ma tean, et Vabaõhumuuseumi kogude olukord peaks kindlasti vähemalt sellega, kui mitte enne, paremaks saama."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: