Eesti kolme fotokunstniku grupinäitus klaarib ÜRO ränderaamistiku ümber tekkinud hirmu

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses on jaanuari keskpaigani avatud New Yorgi fotofestivalil Photoville Eestit esindanud kolme fotokunstniku grupinäitus. Eestis kannab näitus pealkirja "Nemad" ning selle avamine langeb kokku pingetega, mil ÜRO ränderaamistiku ümber tekkinud poliitiline arveteklaarimine on toonud taas fookusesse hirmu ja eelarvamused nn meist erinevate inimeste suhtes.

Maxim Mjödov viib meid oma isikliku projekti kaudu Lasnamäe perifeersetele maastikele. Birgit Püve töö uurib endise kolhoosiküla Vao praeguste elanike elu. Annika Haas jätkab oma sarja, milles valgustab Eestis juba aastasadu elanud mustlaste kogukonna elu.

"See kõik sõltubki nüüd vastastikusest dialoogist, nii üldise ühiskonna kui nende endi vahel. Ei või öelda et üks või teine on süüdi, nende hakkamasaamises aga peaks toimuma rohkem omavahelist suhtlust, et selle kogukonna elu oleks parem ja me peaksime muutma iseenda suhtumist neisse, sest stereotüübid nende kohta on väga levinud ja kipuvad olema ikka sinna negatiivse kanti," märkis "Aktuaalsele kaamerale" Annika Haas.

"Dokumentaalfotograafia üks võlusid ongi see, et ta aitab inimestel lähemale pääseda sellele teemale, mille osas poliitikud ja kriitikud sõna võtavad. Dokfotograaf omabki seda jõudu, kui ta teeb oma tööd hästi. Nendest abstraktsetest ridadest kuskil ränderaamistikus saavad inimesed ja saavad näod. Ja nende lood saavad publikule nähtavaks," selgitas kuraator Toomas Järvet.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: