Galerii. Ilmusid Tallinna 800. juubelisünnipäeva raamat ja kalender ({{contentCtrl.commentsTotal}})

3. detsembril esitleti Akadeemilise Raamatukogus (Rävala 10) kunstiajaloolase Harry Liivranna koostatud-kirjutatud Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu 2019 aasta suurt seinakalendrit "800-aastane Tallinn sajandivanustel postkaartidel", mis on pühendatud seekord kahele olulisele tähtpäevale Eesti ajaloos. Esiteks tähistab Tallinn 2019. aastal oma kindla esmamainimise 800. aastapäeva. Teiseks täitub 2019. aastal 125 aastat esimesest eesti postkaardist.

Nimelt lubati 1894. aastal Vene keisririigis (mille koosseisu tollal Eesti kuulus) postkaarte valmistada ja müüa peale riigiasutuste ka eraettevõtjatel. Kalendris on ära trükitud raamatukogu rikkaliku baltika fotokogu 14 varajast ja rariteetset Tallinna vaadetega värvilist postkaarti. Kalender on kakskeelne - saksa keelde tõlkis selle Silvi Wiezer, kujundas Rene Haljasmäe.

Samas tutvustati äri- ja reisimehe Tiit Pruuli raamatut "Eesti ajalugu postkaartidel", mille kujundas Endla Toots ning mis jutustab Eesti riigi ajaloo nii, nagu see võiks välja näha vanu postkaarte sirvides. Teoses on sõnumeid sõja- ja armastuse väljalt, okupatsiooni- ja pagulusaastaist, Balti ketist ja pordumajast.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: