EV100 algatus "Kunst raamatukokku" lõpeb üle-eestilise kunstipäevaga

Raamaturiiul. Illustreeriv foto.
Raamaturiiul. Illustreeriv foto. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

13. detsembril toimub Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud algatuse "Kunst raamatukokku" kunstipäev. Raamatukogudes üle Eesti toimuvad töötoad, kus meisterdatakse jõulukaarte, ehitakse isetehtud kuuske ning toimub palju muud põnevat. Osa saab võtta ka #kunstraamatukokku fotovõistlusest, kus auhinnaks noorteraamatud.

Kunstipäevaga tähistatakse Eesti raamatukogude ühistööna sündinud EV100 kingituse "Kunst raamatukokku" viimast kuud. "Juubeliaasta jooksul on sajad noored kunstnikud raamatukogudes oma näitusi korraldanud ja tõmmanud tähelepanu raamatukogule kui kunsti loomise ning esitlemise ruumile. Nüüd ootame kõiki raamatukogudesse ise kunsti tegema," ütles projekti koordinaator Mirjam Kaun.

13. detsembril toimuval "Kunst raamatukokku" kunstipäeval on kavas eriilmelised töötoad, kus huvilised saavad meisterdada jõulukaarte, ehitada isetehtud kuuske, voltida origami-stiilis paberkujusid ning palju muud põnevat. Töötubasid juhendavad raamatukogude töötajad ning kohalikud noored kunstnikud.

"Kunst sünnib iga päev ja igal pool meie ümber. Raamatukogud kutsuvad sel päeval noori postitama Instagrami või Facebooki fotosid oma loomingust või iseendast kunsti loomas, olgu selleks paigaks raamatukogu, klassiruum, huvikool, kodu või mis tahes muu koht," ütles Mirjam Kaun. Postitusele tuleb lisada teemaviit #kunstraamatukokku. Enim meeldimisi kogunud fotode autorite vahel loositakse samal päeval välja 25 noorteraamatut.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud algatus "Kunst raamatukokku" on juubeliaastal toonud raamatukogudesse üle Eesti enam kui saja noore kunstniku näituse. Kingituse eestvedaja on Tallinna keskraamatukogu.

Detsembris on Viljandi linnaraamatukogus väljas Viljandi gümnaasiumi ja kunstikooli õpilaste tööd, Hiiu valla raamatukogus kohalike klaasikunstnike ühisnäitus ning Paepealse raamatukogus Arseni Bandura looming. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: