Valga segakoor Rõõm tähistas 35. sünnipäeva suure kontserdiga

Valga segakoor Rõõm tähistas suurejoonelise kontserdiga 35. aastapäeva. Et dirigent Sirje Pässal täitus 70. eluaasta, on ta koori juhtinud täpselt poole oma elust. Rõõm on samal ajal nii koor, sõpruskond kui ka Lõuna-Eesti kaubamärk, kes on tegutsemisaja jooksul osalenud kõigil üldlaulupidudel ja aidanud korraldada rahvakultuuri tähtpäevi.

Rõõm on 35 aasta jooksul teinud oma laulmisega rõõmu paljudele lauljatele ja kuulajatele, kuid samas tutvustanud ka piirkonna aja- ja kultuurilugu Cimze seminari aegadest tänaseni. Palju aastaid korraldas koor Valgas Eestimaa noortekooride festivali, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rõõm on viinud muusikat paljudesse välisriikidesse ja ühisüritused naabrite lätlastega on alati oodatud.

"Kapid on repertuaari täis. Ma ei oska isegi öelda, kui palju - oma mitu tuhat laulu. Igasuguseid: vaimulikke, klassikat, estraadi. Kõike, mida vaja. Ja muidugi laulupeoaastail tuleb sundrepertuaar - laulupeolaulud," rääkis dirigent Sirje Päss.

Rõõmus on ka lauljaid, kes löönud kooris kaasa peaaegu kogu tegutsemisaja jooksul, näiteks sõiduõpetaja Jüri Kirsimäe.

"Meil on mitu põlvkonda juba käinud. Kui keegi kolib ära, tulevad uued asemele ja toimub pidev vahetus," ütles ta.

"Minul on ka juubeliaasta - juba 15 aastat kooris lauldud. Üheskoos väljatulek ja õhtul proovides käimine ja õppimine annab juurde palju energiat. Ja meil on ka särasilmne dirigent Sirje, nii et siin osaleda on puhas rõõm," rääkis Maimo Kõiv.

Juubelikontserdil tegid kaasa ka Rõõmu sõbrad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: