Talveöö Unenägu toob Tallinna Euroopa tipplavastaja Alvis Hermanise

Tallinna Linnateater korraldab juba kümnendat korda teatrifestivali Talveöö Unenägu. Tänavune festival on pühendatud ühele meistrile ja tema loomingule, tuues Tallinna Läti päritolu Euroopa tipplavastaja Alvis Hermanise.

Talveöö Unenäo festivali avamisel Tallinna Raekojas tõdes Alvis Hermanis, et festival on rohkem näitlejate kui tema nägu. Tema looming ongi väga näitlejakeskne.

"See on ikka see mulje. See lõppmulje,mis jääb sulle. Ta on väga detailne, pöörab tähelepanu näitlejatele. Ta on ise korduvalt rõhutanud, et tal on väga tugev näitlejateater," ütles "Aktuaalsele kaamerale" festivali kuraator Raivo Põldmaa.

Alvis on üks olulisemaid lavastajaid Euroopas, aga mitte ainult draamažanris, vaid ka ooperis. Ta on produktiivne, teda kutsutakse, ta on oodatud, see tähendab seda, et tal on midagi öelda.

Riia uus teater koliski nädalaks trupiga Eestisse ning publikuni jõuab viis Hermanise lavastust. Hermanise loomingust näeb nii vaadet maaelule, armastusele kui ka vanadusele. Lavastaja Elmo Nüganeni sõnul näitab Hermanis laias maailmas, et ka Baltikumis tehakse väga heal tasemel teatrit.

"See, et teater ikkagi siiamaani kestab, meie teatri näitlejad, kes käisid vaatamas on saanud inspiratsiooni. Vot see on, mis kõige rohkem puudutab. Ma olen seda näinud seda kõrvalt, seda tajunud. Me polnud Alvisega näinud 10 aastat. Nüüd see päädib sellega siin, et ma saan tema etendusi siin vaatama minna, see on kõige liigutavam," lavastaja Elmo Nüganen.

Omamoodi elevust ja suurt publikuhuvi on tekitanud ka kahe sõbra kohtumine laval – legendaarne balletitäht ja näitleja Mihhail Barõsnikov kohtub laval oma vana sõbra, luuletaja Jossif Brodskiga, esitades tema loomingut. Läbi näitleja väljendusrikka füüsise laseb Hermanis piiluda luuletaja mõttemaailma.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: