Selguvad Eesti Interpreetide konkursi peapreemiate saajad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tromboon.
Tromboon. Autor/allikas: Jeppe Gustafsson/TT/SCANPIX

9.–12. detsembrini selgitati Eesti Interpreetide konkursi I ja II voorus välja iga instrumendi parimad, kes astuvad reedel, 14. detsembril ERSO ette ja kelle seast valitakse seejärel välja grand prix' voorus välja peapreemiate saajad.

Konkurss oli välja kuulutatud üheksale instrumendile: flööt, oboe, klarnet, fagott, saksofon, metsasarv, trompet, tromboon ja tuuba, osalejaid oli tänavu rekordarv – 71. Puhkpillimängijate konkursi näol on tegemist Eesti muusikakultuurile olulise üritusega, mis teadvustab puhkpilli interpretatsiooni kandepinda, hetkesituatsiooni ja tulevikuperspektiive ühiskonnas laiemalt.

Estonia kontserdisaali lavale astuvad 2018. aasta seisuga oma eriala parimad noored instrumentalistid. Grand prix' vooru esinemiste põhjal antakse välja konkursi kaks peapreemiat – grand prix nii puupuhkpillide kui ka vaskpuhkpillide parimale. ERSOt juhatab dirigendi ja klarnetistina tuntud Toomas Vavilov.

"Vaskpuhkpillide žürii on üllatunud osalejate jätkuvalt kõrgest tasemest ka konkursi teises voorus. Auhinnatud interpreetide ettevalmistus ja muusikaline viimistlus oli lõpuks see, mis neile auhinna tõi," ütles askpuhkpillide žürii liige Steve Leisring.

Puupuhkpillide žürii liige Thomas Indermühle tõi esile osalejate taseme erinevuse. "Kõik osalejad olid hästi valmistunud, aga esitused olid siiski erineva tasemega. Ainult parimad pääsesid ERSOga grand prix' vooru esinema. Lõppvooru pääsenud interpreetidel on kindlasti suur tulevik sooloartisti või orkestrandina."

 

'Grand prix voorus 14. detsembril kell 19.00 soleerivad ERSO ees:

Pipilota Neostus (flööt) C. Reinecke, Flöödikontsert D-duur op. 283

Ingely Laiv (oboe) R. Strauss, Oboekontsert D-duur TrV 292

Jakob Peäske (fagott) C. M. Weber, Fagotikontsert F-duur op. 75

Karl Tipp (saksofon) J. Ibert, Concertino da camera

Kreete Perandi (metsasarv) R. Strauss, Metsasarvekontsert nr 1 op. 11

Istvan Barath (trompet) A. Arutiunian, Trompetikontsert

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: