Tallinna Ülikooli ajakirjas ilmub uus Vladimir Nabokovi teos ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Ülikool
Tallinna Ülikool Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Slavica Revalensia on Tallinna Ülikoolis 2014. aastal asutatud rahvusvaheline eelretsenseeritav ajakiri, mis on pühendatud slaavi uuringutele. Ajakirjas on kolm rubriiki: "Uuringud ja materjalid", "Kriitika" ja "Bibliograafia" ning väljaanne sisaldab ka Vladimir Nabokovi seniilmumata teost.

Slavica Revalensia viiendas numbris ootab lugejat üheksa materjali. Nende hulgas on näiteks Olga Makarevitši uurimus Nikolai Leskovi seni teadmata retsensioonist John Bunyani raamatu "The Pilgrim's Progress" ("Kristlase usurännak") venekeelsele tõlkele, seni ilmumata Vladimir Nabokovi artikkel "О поэзии" ("Poeesiast") (Aleksander Dolinin ja Grigori Utgofi publikatsioon) ning 33. osa Roman Timentšiki artiklitsüklist "Anna Ahmatova "Märkmikute" nimeloendist".

Äramärkimist on leidnud Lev Tolstoi 190. sünniaastapäev: number algab Julia Krasnoselskaja artikliga tiibadjutantide protektsioonist Lev Tolstoi elus ja loomingus ning lõpeb Joanna Piotrowska publikatsiooniga  "Lev Tolstoi Poolas: Bibliograafilised materjalid (1990–2008)".

"See number on märkimisväärne mitmel põhjusel, ent ma sooviksin siiski tähelepanu pöörata järgmisele aspektile: just selles numbris avaldatakse koos põhjalike kommentaaridega seni ilmumata ehk siis uus Vladimir Nabokovi teos," iseloomustab ajakirja viiendat numbrit Slavica Revalensia peatoimetaja Grigori Utgof.

Slavica Revalensia artiklid on venekeelsed, artiklite resümeed on inglise ja eesti keeles.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: