Jõulukontsertide reast jõuab üks kava ka Niguliste Antoniuse kabelisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mari-Liis Uibo
Mari-Liis Uibo Autor/allikas: Pressimaterjalid

Sadadesse küündivatel jõulukontsertidel sel aastalõpul mängivad täna, 22. detsembri pärastlõunal ühe kammerliku kava Tallinna Nigulistes ka meie nimekad muusikud tšellist Aare Tammesalu ja viiuldaja Mari-Liis Uibo.

Kammerkontsert algab kell 17.30 Tallinna Niguliste kiriku hubases Antoniuse kabelis, selle algatajaks on MTÜ Loovüksus, kes on kutsunud jõulukava nautima oma mõttekaaslasi ja koostööpartnereid.

Duo Uibo-Tammesalu on kokku pannud ilusa lühema klassikalise kammerkava, kus on ettekandel suure Bachi peaaegu et kaasaegse itaalia helilooja Giovanni Battista Cirri (1724 – 1808) Duo viiulile ja tšellole G-duur op. 12 nr. 4 (osadega Allegro con brio, Adagio ja Rondo-Allegro), norra klassiku Johan Halvorseni (1864-1935) Sarabande variatsioonidega d-moll, Venemaal elanud Reinhold Glière'i (1875-1956) Gavotte, Hällilaul ja Scherzo tsüklist "Kaheksa pala viiulile ja tšellole" op. 39 ning kava lõpetuseks taas Johan Halvorsen, tema keelpillimängijate hulgas väga populaarne Passacaglia g-moll Georg Friedrich Händeli teemale. Itaalias mängis Aare Tammesalu viimati just tänavuse detsembrikuu alguspäevil, Halvorsenile pühendatakse järgmisena märtsikuine tema nime kandev festival Norras Drammenis, sealses teatris.

Mari-Liis Uibo ja Aare Tammesalu on mitmel pool ka varem duos üles astunud, alates Suure-Jaani kirikust sealsel iga-aastasel juunifestivalil kuni kontsertideni välismaistel muusikasündmustel. Aare Tammesalu on Eesti muusikat ja meie muusikuid esindanud paljudel üritustel mitmetes maades, eriti sageli tänavusel juubeliaastal. Ta mängib mitmes meie kammeransamblis ning on üles astunud meie orkestrite solistina, olnud tegev festivalide ja kontserdisarjade organiseerijana Eesti kultuuri missioonitundliku tutvustajana kuni Eesti Kontserdi produtsendi ametini 2002 – 2005. Talle on pühendanud oma uusi teoseid meie heliloojad, ta on olnud uue muusika esmaettekandja ning heliplaadistaja. Nooruke Mari-Liis Uibo, meie 'kaunitarist viiulilootus', nagu teda meie ajakirjanduses sageli nimetatakse, sammub Aare Tammesalu jälgedes. Ta on Eestisse tagasi tulnud, temast on saanud suurepärane viiuldaja ja aktiivne interpreet pärast edukaid muusikakõrgkooli õpinguid Viinis ning Ameerika Ühendriikides Oberlini konservatooriumis.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: