Kultuuriministeerium kohtub uue määruse suhtes rahulolematute kunstiühendustega jaanuaris ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Vabad hinged" näituse avamine Kumus Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kujutava kunsti ühendused saatsid möödunud nädalal kultuuriministrile ühispöördumise, kus avaldavad rahulolematust uue määruse üle, mis puudutab Eesti kunstnike välisprojektide rahastamist. Kultuuriministeeriumi sõnul on nad kutsunud ühendused jaanuari alguseks ministeeriumisse arutelule.

"[---]  kuna tingimuste täpsustamine on tekitanud meie partneritel lisaküsimusi, oleme esimese sammuna kutsunud meie poole pöördunud kunstivaldkonna organisatsioonid kohtumisele Kultuuriministeeriumisse 7. jaanuaril," ütles ERR-ile kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik Kai-Ines Nelson.

"Taotlusvooru peamised tingimused ja toetuste maht ei ole muutunud, kuid mõistagi on Kultuuriministeerium valmis aruteluks ja vahetult veelkord selgitama," lisas Nelson.

Kujutava kunsti ühenduste pöördumine puudutas taotlusvooru määrust "Eesti kultuuri rahvusvahelistumise ja tutvustamise toetamise tingimused ja kord". Ühendused tõid muu hulgas välja, et potentsiaalsetel taotlejatel ei olnud võimalik enne jõustumist tutvuda kavandatava määruse projektiga, samuti polevat kultuuriministeerium jõustumise kohta saatnud ka teavitust.

Taoline sündmuste käik läheb ühenduste sõnul otseselt vastuollu Vabariigi Valitsuse kinnitatud "Kaasamise hea tava" ja Kultuuriministeeriumi enda põhimõtetega. Nende väitel ei vasta tõele ka see, et uue määrusega sisuliselt midagi ei muutu. "Uue määrusega kehtestatud reegli "üks projekt=üks taotlus" potentsiaalsed tagajärjed on samuti jäänud arvestamata," seisab pöördumises. See suurendab ühenduste sõnul bürokraatiat ja välistab alla 5000 euro suuruse eelarvega üksikprojektide taotlusvooru esitamise.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: