U: vana-aasta uue muusika kontserdil tuleb esiettekandele Andrus Kallastu müsteerium "Šamaani surm"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ansambel U:. Autor/allikas: U:

Üheksandat aastat järjest toimuv ansambel U: vana-aasta uue muusika kontsert on seekord teiseilmeline – ettekandele tuleb helilooja Andrus Kallastu enam kui tunnipikkune muusikaline müsteerium "Šamaani surm". Teos kasvas välja töötubadest sarjas "Residentuu:r" aasta esimeses pooles.

"Kui päris aus olla, siis arutades ansambliga, keda valida 2018. aasta "Residentuu:ri" heliloojaks, alustasime tõdemusest, et Andrus – ta on hull". Loomulikult kõige paremas mõttes," on U: liige Tarmo Johannes esiettekandele tuleva teose kohta öelnud.

""Residentuu:ri" üks kõravaleesmärke on hoida ansambel arenemises, püstitada küsimusi, vaielda, võib-olla nihutada paigast mingeid piire. Peab tunnistama, et piiride paigast lükkamisega ei olnud Andrusel abosluutselt mitte mingisuguseid probleeme. Esimestes Residentuu:ri kohtumistes küsisime endilt, et mis see on ja miks nii, aga tasapisi erinevaid komponeerimise tahkusid uurivates õpitubades nihkus kõik paika. Kujunes välja äärmiselt loominguline koostöö."

""Residentuu:r" ja valminud teos on täiesti otseses seoses – suur osa õpitubades U: liikmete ning ka publiku poolt loodud materjali on jõudnud teosesse. Et sellisel moel, ei osanud me tõesti ette näha. Ning esiettekande eel oleme täpselt samas seisus nagu aasta alguses – mis asi see on ja mida ta tahab? Usun, et staažikamad U: kuulajad teavad selle koha peal täpselt – kui miski on raskesti määratletav, tasub tähelepanelik olla," lisas Johannes.

Ansambel U: vana-aasta uue muusika kontsert toimub laupäeval, 29. detsembril kell 18 EMTA kammersaalis (Rävala pst 16, IV korrus). Kavas on Andrus Kallastu muusikalise müsteeriumi "Šamaani surm" esiettekanne.

Ansambel U: on lisaks esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, USAs, Soomes, Hollandis, Leedus, Islandil, Brasiilias jm. 2016 aastal esines U: mainekal Veneetsia muusikabiennaalil. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita.  

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: