Rakveres mälestati pühak Sergius Florinskit

Foto: ERR/Rene Kundla

Pühapäeval toimus Rakveres ristikäik, millega mälestati 100 aastat tagasi mõrvatud ülempreestrit Sergius Florinskit.

Üle 100 osalejega ristikäik kulges pärast Rakvere Jumalaema Sündimise kirikus toimunud liturgiat Palermo metsas asuva punase terrori ohvrite mälestuskivi juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Märterpreester Sergius Florenski lasti Eesti Töörahva Kommuuni otsusega maha 30. detsembril 1918. aastal. Pühakuks kuulutati ta 2002. aastal.

"Kui tuli kätte aeg, kui preester Sergiuse usk pandi ülekuulamise ajal kaalule, siis ta ei pööranud usule selga. Ülekuulamisprotokoll toob meieni tema usutunnistuse: " … näen, et minu süü seisneb selles, et olen vaimulik. Sellele kirjutan ka alla". Ta ei eitanud, et ta on vaimulik ega ka seda, et ta on ristiinimene. Ta ütles, et ta usub Kristusesse ja ei tagane sellest. Sellega tõestas ta oma elu lõpupäevadel seda, et ta on tõeline ristiinimene ja tema eeskuju tahame ka meie järgida," ütles ülempreester Aleksandr Lebedev.

"Päeva olulisim osa oli liturgia, kus me koos palvetasime ja saime Jumalalt õnnistuse," ütles metropoliit Eugeni.

Ristikäik oli võimalus juhtida seda vaatavate kaaskodanike tähelepanu sellele, et niisugune juhtum on ajaloos olnud.

Ristikäik, see pole sportlik ettevõtmine, vaid ristiretkele minnes on kõige olulisem, et inimene läbib selle palves. See on ristikäigu peamine ülesanne.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: