Tallinna linn tähistab nüüdseks hävinud rajatised infotahvlitega

Tallinnas avati laupäeval Gonsiori ja Reimani tänava nurgal infotahvel Kuremäe kloostri kunagise Tallinna abikloostri kiriku asukohal. Kesklinna valitsus kavatseb sarnaselt tähistada mitmeid 100 aastat tagasi linnaruumis olnud ja nüüdseks hävinud rajatisi.

Esimene infotahvel avati detsembris Marie Underi sünnikodu juures, järgmisena tähistakse kunagine juudi sünagoogi asukoht Maakri tänaval, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuremäe Tallinna abiklooster paiknes aastatel 1902-1960 praeguse Gonsiori ja Reimani tänava nurgal. Rajatis langes Nõukogude Liidus usuvastase kampaania ohvriks ja tänavavõrgu ümberplaneerimise ettekäändel lammutati. Nüüd on sellel kohal tuntud lillepood "Kannike".

Infotahvli avanud Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliidi Eugeni sõnul annab tahvel kõikidele möödujatele olulise sõnumi.

"See omab tähtust kõikide linnaelanike jaoks, et nad teaksid, et sellel kohal asus kunagi pühakoda. Imeilus pühakoda, mida toona valitsenud võim, kes oli otsustanud hävitada arusaamise usust, võitles nii ristiusku jälginud inimeste kui ka isegi hoonetega, pühakodadega. Aga see oli kunstiteos religioosset asjaolu arvestamata," märkis ta.

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet ütels, et kavas on avada ka tahvel sünagoogile, mis kunagi asus Maakri tänaval. "See tahvel hakkab asuma Radissoni hotelli ees ja see avatakse koos Eesti juudikogukonnaga. Mõtleme tähistada Balti jaama kunagise hoone sellise tahvliga, plaanime Kadrioru suplussalongi ja ka raudteed, mis toona sadamas oli," märkis ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: