Linnamuuseum pakkus linlastele meisterdamisvõimalusi

Kui uue kalendri järgi said jõulud peetud juba kaks nädalat tagasi ja kuuskedel okkadki pudenenud, siis vana ehk Juliuse kalendri järgijatel seisavad pühad alles uuel nädalal ees.

Nii korraldas ka Tallinna Linnamuuseum laupäeval oma neljas filiaalis suure jõulumängu, kus pakuti meisterdamist, muusikat ja mängulusti suurtele ja väikestele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näiteks fotomuuseumis sai valmistada pühadekaarte. Muuseumipedagoog Rita Rahu selgitas, mis tehnika on tsüanotüüpia. "See avastati 1842. aastal ja see on selline menetlusprotsess, mida ainsana saab teha valges ruumis. Me ei pea selleks pimikusse minema nagu analoogfotograafia puhul," rääkis ta.

Vene muuseumisse olid kogunenud väikesed käsitööhuvilised, et voltida jõuluehteid ja meisterdada lõbusaid maske.

Linnamuuseumis aitasid jõulusalme korrata lugemiskoerad, kel aga ka endil olid jõulumaiuse saamiseks trikid kenasti kätte õpitud.

Alanud aastal on Tallinna Linnamuuseumi filiaalid kord nädalas avatud kuni kella 20-ni ning rohkelt pakutakse hariduse ja huviprogramme.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: