Pärnu Linnaorkester sai uue peadirigendi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dirigent Kaspar Mänd
Dirigent Kaspar Mänd Autor/allikas: Taavi Kull/Voces Musicales

Pärnu linnavalitsus kinnitas esmaspäevasel istungil Pärnu Linnaorkestri peadirigendi ametikohale Kaspar Mändi.

"Uue peadirigendi otsingud algasid pärast eelmise peadirigendi Jüri Alperteni ametiaja lõppu. Peadirigendi valikul on otsustusõigus orkestrantidel. Kaspari puhul said määravaks tema dirigendi- ja isikuomadused ning kunstiline nägemus orkestri arengust," rääkis linnaorkestri produtsent Helen Erastus.

Kaspar Mänd on lõpetanud Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi ning Muusikakooli oboe ning koorijuhtimise erialadel. 2012 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal, õppides samas oboed ning 2014 magistrantuuri orkestridirigeerimises. 2012–2013 õppis Mänd Pariisi Konservatooriumis prof. Zsolt Nagy dirigeerimisklassis.

Mänd on osalenud Järvi Suveakadeemias aastatel 2009, 2011 ja 2013 ning Eri Klasi ja Risto Joosti meistrikursustel 2010. Aastal 2009 kutsus ta kokku segakoori HUIK!, millega on edukalt osaletud vabariiklikel koorikonkurssidel. 2011–2014 oli ta kammerkoori Voces Musicales peadirigent.

Lisaks on ta olnud segakooride dirigent 2014. aasta üldlaulupeol ning 2017. aasta noorte laulupeol. Alates 2014. aastast on Mänd dirigent Rahvusooperis Estonia. Tema käe all on lavale jõudnud mitmed kuulsad muusikalid ning ooperid.

Kaspar Mänd on pälvinud Eesti Kooriühingu noore dirigendi preemia aastatel 2012 ja 2015 ning Rahvusooper Estonia kolleegipreemia 2016.

Linnaorkestri peadirigent asub uuele ametipostile alates tänasest, 7. jaanuarist 2019. Männiga sõlmitakse kolme aastane tööleping.

Pärnu Linnaorkester on Pärnu Linnavalitsuse hallatav asutus, mille tegevuse põhieesmärk on professionaalse muusikakultuuri edendamine Pärnu linnas.

Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal. Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan. Aastatel 1998–2017 jätkas tema tööd Jüri Alperten.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: