Kultuurikompass tutvustab ühisrahastuse edulugusid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raul Oreškin
Raul Oreškin Autor/allikas: FB

Neljapäeval, 10. jaanuaril alustab uus kultuurikorraldajate foorum Kultuurikompass.

Tartu Uues Teatris toimuv avasündmus kannab pealkirja "Kuidas teha edukalt ühisrahastust?". Publikule tutvustavad oma edulugusid Tartu Uue Teatri majakampaania ja Sepa jalgpallikeskuse eestvedajad ning mitmete Hooandjas toetust pälvinud projektide juhid.

Kultuurikompassil üles astuv Raul Oreškin on kogunud koos Tartu Uue Teatri meeskonnaga aasta jooksul üle 300 000 euro, et osta teatrile nende koduks olev hoone. "Tuleb julgeda unistada suurelt ning teha aktiivselt kampaaniat," sõnastas teatrijuht põhimõtteid, mille toel on pannud majaostule õla alla juba ligi 25 000 inimest.

Oreškin tutvustab oma ettekandes nii ühisrahastuskampaania ettevalmistamise köögipoolt kui ka seda, kuidas kaasati kampaania elluviimisesse terve teatri kogukond.

Kultuurikompassi kutsus ellu Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond koos Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna kandidatuurimeeskonnaga. Osakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul aitab uus üritustesari kaasa ettevõtlike, vastutustundlike ning arvukamat ja erinäolisemat publikut otsivate kultuurikorraldajate eesmärkide täitumisele.

2019. aastal toimub vähemalt neli Kultuurikompassi sündmust. Kultuurikompassi formaadi ja teemade leidmiseks viidi möödunud suvel Tartu kultuurikorraldajate seas läbi  küsitlus, millest selgus, et olulisteks väljakutseteks peetakse veel vabatahtlike kaasamist, keskkonnateadlikku kultuurikorraldust ning rahvusvaheliste koostööpartnerite ja praktikute leidmist.

Foorum "Kuidas teha edukalt ühisrahastust?" toimub Tartu Uues Teatris 10. jaanuaril kell 15-18. Osavõtt Kultuurikompassi foorumist on kõigile huvilistele tasuta, kuid kohti on piiratud koguses. Osalemiseks tuleb täita registreerimisvorm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: