Pille Lausmäe: trendid muutuvad, põhiväärtused jäävad

"OP+" käis Aegviidus külas sisearhitekt Pille Lausmäe suguvõsa majas, mille projekteeris aastakümnete eest tema isa Väino Tamm.

Pille Lausmäe ja tema poeg Ville Lausmäe on viimasest ajast tuntud näiteks Eesti Rahva Muuseumi sisearhitektide grupist. Aegviidu maja on talle tagalaks. "Lapsepõlvest mäletan krundi saanud vanaisa ja arhitektist isa vaidlusi selle üle, kas peavad ikka olema nii suured aknad, ega me Floridas ole ja muud sellist," muheles Pille Lausmäe.

Ville Lausmäe tõi samuti Väino Tamme mõju välja: "Kui me hakkame tegema hotelli, siis ikka keegi mainib Viru hotelli, kui kohvikut, siis mainitakse Tallinna kohvikut - vanaisa loodud siseruumid mõjutavad isegi sugulusastmest sõltumata," sõnas Ville Lausmäe, kelle tuntumatest töödest tuleks mainida ka Balti Filmi- ja Meediakooli.

Hiljuti näiteks restoran Ore sisekujunduse loonud Pille Lausmäe tõdes saates, et sisearhitektuuris on jälle tähtsaks saanud samad asjad, mis isa Väino tegutsemise ajal: proportsioonid, valgus, detailid. "Trendid muutuvad, põhiväärtused jäävad samaks," ütles Pille Lausmäe sisearhitektuuri üldreeglite kohta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: