Galerii: esitleti värsket raamatut Eesti energeetika ajaloost

11. jaanuaril esitleti Tallinna Solarise Apollo raamatupoes EV100 raamatusarja kuuluvat teost "Eesti energeetika 100 aastat". Autorid Toomas Vaimann ja Endel Risthein käsitlevad teoses Eesti energeetika arengut sajandi jooksul.

"Eesti energeetika arenguhüpet näitlikustab tootmisvõimsuse kasv. Kui meie riigi algusaastail mõõdeti jõujaamade elektrivõimsusi nende iseloomustamiseks kilovattides, siis praegu toimub see mega- ja gigavattides," ütles üks raamatu "Eesti energeetika 100 aastat" autoritest Toomas Vaimann.

"Teos koondab teavet ka meie energeetika varasemate aegade kohta. Ajaloolised andmed on võetud Eesti energeetika, eriti aga elektrifitseerimise ajalugu käsitlevatest varem ilmunud raamatutest, aga ka autorite kogutud andmestikust," sõnas raamatu kaasautor Endel Risthein. "Loodetavasti annab see raamat piisava ülevaate nii Eesti energeetika arengust kui ka tulevikuväljavaadetest," lisas Risthein.

Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul on energeetika valdkond, mis mõjutab otseselt meie riigi arengut ja annab energiat ka eesootavateks sajanditeks. "Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul on kaks silmapaistvat valdkonna tegijat koondanud raamatukaante vahele ülevaate energeetika arengust ja mis tähtsamgi veel – annavad aimu ka sellest, mis suunas oleme teel," lisas Rohumaa. 

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 43 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: