Viivi Luik maalib Paul-Eerik Rummost sõnaportree ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paul-Eerik Rummo
Paul-Eerik Rummo Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reedel, 18. jaanuaril, toimub Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis näituse "Malini maalikamber. 8 kirjanikuportreed" raames vestlusõhtu Paul-Eerik Rummost.

Paul-Eerik Rummot on nimetatud erakorraliseks ja erakordseks luuletajaks, kelle luule kujutab endast eesti luule üht murdepunkti ja uuema luuleklassika keset.

Reedesel vestlusõhtul mõtiskleb luuletajast teine elav klassik, Viivi Luik, kelle jaoks on Paul-Eerik Rummo luulel olnud eriline tähendus.

"Kui Paul-Eerikut poleks olnud, siis oleks olnud minu elu teistsugune. Ma ei oleks see, kes ma täna olen. Minule ilmus emakeel ja emakeelne luule Paul-Eeriku kujul 1963. aasta detsembris, pimedal ajal. Pimedal nii otseses kui ka kaudses tähenduses. [---] Kuid ilmus Paul-Eerik ja lõi mängu segi, heiskas häbematult keset halli ja troostitut argipäeva kuldse lipu, mille alla koondus uus luule, uued luuletajad," kirjutab Luik ühes oma mälestuskatkes.

Viivi Luigega vestleb kirjandusteadlane Maarja Vaino. Kõlab Paul-Eerik Rummo luule.

Vestlusõhtu algab kell 17.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: