Balti Kultuurifond ootab toetuse taotlejatelt ainult suuri projekte

{{1548176280000 | amCalendar}}

Alates selle aasta jaanuarist saab taotleda vastasutatud Balti Kultuurifondilt toetust Läti, Leedu ja Eesti ühiste kultuuriprojektide tegemiseks. Fondi eesmärk on kolme riigi kultuuri jõulisem tutvustamine maailmas ning loomingulise koostöö soodustamine. Toetusi kolme maa ühisprojektidele, mis toimuvad välismaal, antakse välja kord aastas ja taotluste esitamise tähtaeg on 20. mai. Aastas jagatakse toetusteks 400 000 eurot.

"Need peavad olema institutsioonid, millel on partnerid kõigist kolmest Balti riigist ja sündmused, milleks toetust küsida, peavad toimuma väljaspool Eestit, "selgitas Eesti Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks.

"Väiksemad projektid peaksid olema 25 000, suuremad 100 000 ringis ja väiksemat raha küsida ei saakski. Eeldatakse, et need on suured projektid."

"Veel üks hea uudis – Põhjamaade ministrite nõukogu on nõus rahastama 100 000 euroga Balti kultuurifondi, annetusega selleks, et need sündmused, mis toimuvad Põhjamaades, saaksid toimuma Põhjamaade rahakotist," lisas Saks.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: