Estonia toob lavale Rimski-Korsakovi "Tsaari mõrsja"

Foto: kuvatõmmis promovideost

Rahvusooper Estonia toob lavale Rimski-Korsakovi ooperi "Tsaari mõrsja".

See on lugu kaupmehe tütrest, kellest sai Ivan Julma kolmas naine. Salduslikel põhjustel naine suri kaks nädalat pärast pulma. Loole lisavad omakorda vürtsi kaks armukolmnurka ja neli mõrva. Klassikalises versioonis toimub tegevus 16. sajandil Ivan Julma valitsemisajal, kuid Peterburi Kammerooperi lavastaja Juri Aleksandrov on selle toonud 1945. aastasse Stalini režiimi aega. Rahvusooper Estonia on sel hooajal ainus teater väljaspool Venemaad, kus seda tükki mängitakse. Viimati lavastati seda rahvusooperis 1960. aastatel.

"Me mängime esimest sõjajärgset sügist Venemaal, kus lõppes sõda, lõppesid sõjaga seotud õudused ja rahvas tundis teatud kergendust ja lootis õnne ja valgust, kuid seda kõike ei tulnud, sest oli olemas despootlik võim, mis surus alla kõike elavat ja inimlikku. Stalini portreed laval on täiesti asjakohased, sest sel ajal tema oligi Venemaal Ivan Julm," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" lavastaja Juri Aleksandrov.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: