Hiina filmistaar Anita Smirnova: alati rõhutan Eesti päritolu

Saates "Hommik Anuga" on 27. jaanuaril külas Anita Smirnova, Eesti naine, kes viimase kolme aastaga on tõusnud Hiinas tuntud näitlejaks ning teinud mituteist filmi- ja seriaalirolli.

26aastane Anita Smirnova on sündinud ja kasvanud Eestis, tema ema on korealanna ja isa venelane ning intervjuudes Hiina meediale mainib Smirnova alati Eesti päritolu. "Mille peale küsitakse, kus see on, ja siis ma seletan," ütles näitlejanna.

19aastaselt läks ta Shanghaisse õppima hiina (täpsemalt mandarini) keelt ja turundust. Anita elas koos moedisainerist Läti sõbraga, kelle tutvuste kaudu sattus Smirnova reklaamidesse ning edasi kutsuti teda juba seriaali rolliproovi.

Ta on näitlejana mõne aastaga kaasa teinud umbes 15s projektis reklaamklippe arvestamata. Esimene suurem töö oli sari "True Color Of Beauty" (2016; anname pealkirjad inglise keeles), oma läbimurdeks peab ta aga mullust seriaali "Madhouse", millel oli 300 miljonit vaatajat. On mänginud ka kolmes filmis, viimati märulipõnevikus "Ganran".

"See mõte oli mul väiksest saadik, saada filminäitlejaks, aga ma pole julgenud nii suurelt unistada," tunnistas Smirnova. "Aga see on ka õnne küsimus."

Nüüd tuntakse teda Hiinas tänaval ära. "Aga ma ei ole superstaar, et kaks ihukaitsjat kõrval," muigas Smirnova.

Ta on jälginud ka Eesti filme ja märgib, et siin tehakse rohkem kunsti ning talle meeldiks ühel päeval samuti midagi kunstilisemat teha.

IMDb järgi on praegu postproduktsioonis kolm Anita Smirnova osalusega teleseriaali. Saatejuht Anu Välba küsimusele järgmise töö kohta vastas Anita, et iial ei tea: kõne võib tulla iga hetk ja nagu Hiinas kombeks, öeldakse: ole homme kohal. Seetõttu hoiab ta telefoni ööd ja päevad sisselülitatuna.

Vaadake katkendeid ja kogu intervjuud saatevideost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: