Näitus viib pärnakate lapsepõlve

Näitus "Tritsud, tukikas ja Miki Hiir. Lapsepõlv Pärnus" on pühendatud pärnakate lapsepõlvemälestustele. Iga meenutus kajastab kuurortlinna üht aastakümmet, alustades 1890. ja lõpetades 1990. aastatega.

Näitusel saab näha rohkem või vähem tuntud inimeste fotosid. Samuti saab tutvuda mälestustega, mida nad Pärnus veedetud lapsepõlvest kirja on pannud, ning mänguasjadega, millega nad ise, aga ka nende eakaaslased omal ajal mängisid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Panime välja need, kes soovisid osaleda, kes tundusid märgilised võib-olla mitte kogu Eestile, aga meile endale Pärnus ka. Perioodi mõttes meil varasemast ajast mälestusi väga ei ole, püüdsime tänapäeva välja tulla sellest ajast, kus meil oli inimeste mälestusi võtta, ja seda siis kajastada," selgitas Pärnu muuseumi arendus- ja turundusjuht Maarja Padari-Kallit.

Näitus on mõeldud ajas täienema. Selleks on pildipilv, kuhu igaüks saab oma fotot pakkuda.

"Siia seina peale, tõepoolest, võib igaüks, kes soovib, tuua enda foto. Kui see on tehtud Pärnus, seal on lapsed peal - kas enda lapsed või ise lapsena -, siis me selle siia aja jooksul ka lisame," ütles Padari-Kallit.

Näitusel saab külastaja kontrollida, kui tõeline pärnakas ta on - kui külastaja annab küsimustele õiged vastused, siis on ta tõeline pärnakas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: