Kristjan Suits: iga kord, kui ma midagi teen, avastan, kui rumal ma olen

Foto: Elmo Riig/Sakala/SCANPIX

Filosoof Kant, 18. sajandi lõpp, palju ajastukostüüme ja minimalistlik lavakujundus – nõnda kirjeldab värske kultuuriaastapreemia laureaat, linnateatri peakunstnik Kristjan Suits tööd, mis tal parasjagu pooleli on.

"Mind paelub see, et iga kord, kui sa midagi teed, sa avastad, kui rumal sa oled. Kostüüme ma olen teinud ju vähe võrreldes lavakujundusega. Õpid õmblejate käest. Paelubki see, kuidas leida ajastutäpsus ja sümbolistlik koloratuur erinevate karakterite vahel, kuna materjalis on tugevad karakterid, kuidas leida see õige, et see ka publikule oleks see arusaadav," rääkis Suits "Aktuaalsele kaamerale".

Kristjan Suits on kolleegide meelest mees nagu orkester – teeb korraga nii lavakujundust, video- ja valguskujundust kui ka kostüüme.

"Kostüümi on ka mugav teha. Ma tean, et kui ma panen sellele kangale valgust, siis see näeb selline välja, ma ei taha ahnitseda töid endale, aga ma näen nii tugevat pilti, milline lõpptulemus peaks olema," kirjeldas ta.

"Kui asi esietendub, on asi minu jaoks läbi. See asi on natuke nagu matus. Tööprotsess on see, mis käivitab kogu seda asja ja annab jõudu teha neid asju," nentis Suits.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: