ERR.ee video: kuuldemängu "Must luik" vestlusring

{{1550584560000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäeval toimus ERR Uudistemaja pressiruumis kuuldemängu "Must luik" avalik kuulamine ning seejärel vestlusring autori, lavastaja ja näitlejatega. Seekord avanes võimalus kuulata uhiuut kuuldemängu enne, kui see kõlab raadios. ERR kultuuriportaalist saab vestlusringi järele vaadata.

Vestlusringis osalesid (paremalt vasakule) Andres Noormets Raadioteatrist, näitleja Külli Reinumägi, autor Priit Põldma, näitleja Sukhdev Kaur Khalsa ja lavastaja Tamur Tohver. NB! Otseülekande alguses esinenud tehniliste probleemide tõttu on tutvustusringi osa vestlusringi algusest puudu.

Noore dramaturgi Priit Põldma esimene kuuldemäng "Must luik" sai ära märgitud ülemöödunud, 2017. aastal kuuldemängutekstide võistlusel.

"Üksildasse ja turvalisse külalistemajja Eestis saabuvad ootamatult põgenikud, perekond Süüriast. Kuidas inimesed selles tavatus situatsioonis käituvad, milleks nad valmis on või ei ole, mis juhtub või juhtumata jääb? Pealkiri viitab ühe tegelase, Vana naise sügavale kiindumusele balletimaailma. Elus ei ole mustvalgeid lahendusi, igas inimeses võib peituda ja paotuda "Luikede järve" must ja valge luik. Priit Põldma teksti stiilivõte "üks lugu seitsmele häälele Roland Schimmelpfennigi laadis" loob raadiopärase võimaluse vahendada sündmusi nii otseselt kui ka distantseeruvate kommentaaride kaudu," seisab kuuldemängu tutvustuses.

Videost allpool näeb, kuidas käis kuuldemängu "Must luik" tegemine.

Lavastaja on Tamur Tohver, helirežissöör Külliki Valdma, muusikaline kujundaja Merlin Kontus. Osades on Helgi Sallo, Külli Reinumägi, Argo Aadli, Sukhdev Kaur Khalsa, Jorge Hinojosa, Klaara Kollist ja Otto Samuel Kahar.

Kuuldemäng tuleb esiettekandele Vikerraadios 23. veebruaril kell 19.05, Raadio 2-s 3. märtsil kell 7 ja Klassikaraadios 3. märtsil kell 15.05.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: