Ministry esineb esimest korda Eestis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ministry.
Ministry. Autor/allikas: pressimaterjalid

Industriaalmuusika legend Ministry (USA) annab 16. juulil Rock Cafes oma esimese Eesti kontserdi. Samal õhtul astub lavale ka USA death metal punt Dying Fetus.

Varem on lähim võimalus olnud Ministry't näha aastaid tagasi põhjanaabrite festivali Tuska peaesinejana. 80. aastate alguses loodud Ministry on raskema industriaalmuusika üks alusepanijaid ja hoidnud muu hulgas pulssi ka aktuaalsetel ühiskondlikel teemadel.

Ministry viimane, eelmisel aastal ilmunud album "AmeriKKKant" peegeldab olukorda USA-s. "See ei ole Trumpi-vastane album, pigem on see "Kas sa panid tähele, mida koolis räägiti? Kas inimestel on veel mingisugune intellektuaalne uudishimu veel alles? Vaatame peeglisse, kas see on tõesti see, mis te olla soovite?" küsimustega album," selgitas bändi ninamees Al Jourgensen.

Dying Fetus. Autor: pressimaterjalid

Õhtu teine esineja on varem korra peaesinejana Eestit külastanud death metal punt Dying Fetus, mis tähistab samuti peatselt 30. tegutsemisaastat. Bänd on avaldanud kaheksa stuudioalbumi, neist viimase aastal 2017 pealkirjaga "Wrong One to Fuck With". Ka Dying Fetust on nimetatud poliitiliseks bändiks, millega bändiliikmed mööndustega nõustuvad.

Nende kirjutatud lugude ja vahel ka plaadikujunduste teemad on ühiskondlikud ja käsitlevad peaasjalikult USA-s toimuvat, kuid bändina ei ole Dying Fetus võtnud endale mingit kindlat vaadet, imagot, või poliitilist kuuluvust. Bändi trummar Trey Williams märkis, et nad lihtsalt tahavad, et inimesed jälgiksid, mis nende ümber toimub, seda igakülgselt, ning teeksid informeeritud, ratsionaalseid otsuseid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: