Pärnus pakutakse ehedat Kurvitsat õlis

Aivar Kurvits oma tööga
Aivar Kurvits oma tööga Autor/allikas: Pärnu Uue Kunsti Muuseum

Pärnu Uue Kunsti Muusemis saab alates 28. veebruarist vaadata Aivar Kurvitsa suurt 60. sünnipäeva näitust "ehe KURVITS õlis".

Pärnu Uue Kunsti Muuseum tutvustab näitust nii:

"Prantsuse kunstnik Jean Dubuffet andis ühele värvikaimale, eelmise sajandi keskpaiku sündinud kunstvoolule nimeks art brut. Sõnal brut on prantsuse keeles palju varjundeid: toores, puhas, ere, ehe, algne, jõuline. Täna võib art brut'i alla koondada enamuse puuetega kunstnike loomingust, kus autor on oma lapsemeelsel viisil liitnud looduse ja ühiskonna elemente, mis reaalmaailmas ei kohtu.

Art brut´i suurim meister Eestis on kindlasti Pärnu kunstnik Aivar Kurvits, kel märtsis täitub 60. eluaasta. Hoolimata sellest, et suurema osa oma elust on Aivar veetnud laste- ja hooldekodudes, et tema käed, jalad ning pea ei toimi nagu tavainimestel, on mees loonud lõuendil ning õlis täiesti omanäolise ning võluva maailma. Aivari erootilised maalid Aadamast ja Eevast, Kalevipojast ning Saarepiigast on täis ürgset elujõudu, millest eesti kaasaegses hillitsetud maalikunstis kõvasti puudu jääb."

Aivar Kurvitsa sünnipäevanäitus avatakse 28. veebruaril kell 16 ja jääb lahti 24. märtsini.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: