Fine 5 uuslavastuses "Trisolde" saavad vabatahtlikud laval toimuvat mõjutada

Tantsuteater Fine 5 on saanud oma uuslavastuseks "Trisolde" inspiratsiooni Richard Wagneri ooperist "Tristan ja Isolde". Lavastuses põimuvad kaasaegne tants, klassikaline muusika ja uued valgus- ja helitehnoloogiad. Ka vabatahtlikud vaatajad saavad laval toimuvat mõjutada.

Lavastuses osalevad Fine 5 tantsuteatri näitlejad ning Tallinna Ülikooli ja Eesti Muusikaakadeemia õppejõud ja tudengid.

"Wagneri ooperimuusika on fantastiline ja lõpuks on ta ka kuuldav. Aga me oleme võtnud selle teema, mis meie arvates toimub Tristani ja Isolde peades – meeletu arutelu ja otsing selle järele, mis on armastus," rääkis tantsija Tiina Ollesk. Ollesk ütles, et Trisolde kolm osa on üles ehitatud tehnilise interaktsiooni ja näitlejate vastastikusele mõjule ja arvuti kaasamisest tulevalt on iga läbimäng ka väga erinev.

"Tehnoloogia ei võiks olla lihtsalt intellektuaalne mängukann lavastuses, mida on huvitav intellektuaalselt fikseerida, vaid ta võiks olla emotsionaalne kujund, kujundlik süsteem tervikuna sellega, mida laval antud juhul tantsijad teevad," selgitas koreograaf Rene Nõmmik.

Igal etendusel saavad kaheksa vabatahtlikku vaatajat sekkuda lavastuse käiku, kujundades lavastuse helipilti reaalajas. Selleks kasutatakse valedetektori sarnaseid sensoreid.

"Me mõõdame kaheksat inimest korraga, kus igaühel on sensor ümber ja võtame kõik andmed kokku ja sellest sõltub kui kontsentreeritud inimene on ja sellest sõltub, kui selgelt on Wagneri originaalmuusika välja kuulda," selgitas helikujundaja Hans-Gunter Lock.

Lavastuse teine osa Nuttev Tramm on Simo Kruusemendi koreograafia, mida esitavad Tallinna Ülikooli tantsutudengid. Etendused toimuvad Sakala tänava teatrimajas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: