Albert Gulk tähistab juubelit näitusega "Suurte liblikate öö" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Liblikad talvekuulutajad" Autor/allikas: Albert Gulk

Reedel toimub Tartu kunstimajas Albert Gulgi raamatu "Tasku Gulk" esitlus ja isikunäituse "Suurte liblikate öö" avamine.

Gulgi enamasti mustvalge joonistuskeel on üks äratuntavamaid Eesti kunstis. Tema pilte täidavad nii veidrad teiste planeetide elanikud, inimeste sarnaselt käituvad loomad kui ka juhukohtumised kunstniku igapäevaelust. Samas on kujutatud situatsioonid ja keskkonnad kõike muud kui tavalised ning kummastavaid sündmuseid vürtsitab mõnusalt muhe huumor.

Seoses Gulgi 50. sünnipäevaga toimub Tartu kunstimajas tema loomingut kokkuvõttev näitus "Suurte liblikate öö". Samuti ilmub raamat "Tasku Gulk", mis sisaldab 52 detaili kunstniku joonistustelt. Eesti- ja inglisekeelse trükise koostaja on Peeter Talvistu ja kujundaja Katrin Nõu.

Albert Gulk (sündinud 17. veebruaril 1969) on lõpetanud 1996. aastal Tartu Ülikooli maaliosakonna. On üks Kursi koolkonna asutajaid ning osaleb näitustel alates 1988. aastast. 2009. aasta Ado Vabbe preemia laureaat. Käesolev väljapanek on tema esimene isikunäitus Tartu kunstimajas.

Näitus "Suurte liblikate öö" on avatud 10. märtsini. Näitus avatakse reedel, 1. märtsil kell 17.30.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: