Eesti ja Venemaa sõlmisid kümnenda kultuurialase koostööprogrammi

Foto: ERR

Reedel allkirjastasid Eesti ja Venemaa kulturiministeeriumi esindajad Moskvas koostööprogrammi aastani 2021. Koostööpragramm hõlmab lisaks kultuurile ka koostööd soome-ugri rahvastega.

Tegemist on juba kümnenda Eesti ja Venemaa koostööprogrammiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kahe riigi suhted on küll keerulised, kuid koostöö kultuuri valdkonnas ei katke, kinnitasid ametnikud. Programm on mõeldud kolmeks aastaks, ettevalmistused algavad juba praegu.

"Ühe rahvusvahelise näituse korraldamine nõuab muuseumilt vähemalt poolteist kuni kaht aastat tööd. Nii et see dokument on suurepärane alus meie muuseumidele. Täna leppisime kantsleriga kokku, et ma annan koostööst teada meie föderaalmuuseumidele nii Moskvas kui ka Peterburis ja me saame hakata partnereid otsima," rääkis Venemaa kultuuriministri asetäitja Alla Manilova.

Eesti Vabariigi juubeliprogrammis toimusid Moskva Suures teatris Estonia teatri külalisetendused. Samuti toimus Tretjakovi galeriis Eesti kunsti näitus. Ka käesolev aasta on kultuurisündmuste poolest rikas.

"Üks üritus toimub juba sel aastal - nimelt on Helikon-Opera Saaremaa ooperipäevade peakülaline. Nad valmistavad ette suurt muusikalavastust "Mister Georg Ots". Kindlasti väga põnev sündmus on tulemas," rääkis kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits.

Oma koha on programmis leidnud ka soome-ugri rahvaste koostöö. Järgmisel aastal toimub Tartus soome-ugri kongress, millest võtavad osa hõimurahvaste esindajad Venemaalt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: