Keiti Vilms: kalambuur peab sündima loomulikult

"Ringvaates" tutvustasid uut kalambuurikogumikku "Poeetiliselt korrektne" teose koostaja ja kirjastaja Keiti Vilms ning kalamburistid Oliver Lomp ja Contra.

Keiti Vilms selgitas "Ringvaates", et kalambuur vajab enda kõrvale õhku, mistõttu on ka nende värskes kogus "Poeetiliselt korrektne" igal leheküljel üks kalambuur. "Kui ma panen kolm-neli kalambuuri järjest, siis ta ei mängi samamoodi tajuga," ütles ta ja mainis, et kalambuur peab sündima loomulikult. "Mult tihti tellitakse kalambuure, aga sellist tellimustööd ma ei tee."

Oliver Lomp see-eest tõdes, et kuna ta töötab reklaamivallas, siis temalt tellitakse pidevalt kalambuure. "Aga üldiselt tulevad nad ikkagi orgaaniliselt, sa ei pea nende peale spetsiaalselt mõtlema, ta lihtsalt tuleb sulle," ütles ta ja nentis, et mida laiem silmaring, seda paremini saab kalambuuridest aru. "Kui sa näiteks teed internetikeskkonnas mõne ajalooteadmisi nõudva kalambuuri, siis need ei saa eriti populaarseks, sest inimesed ei tea eriti ajaloost."

Contra kinnitas, et kalambuurid kaovad peast küllalt kiiresti. "Oleneb sellest, kas vahepeal tuleb mingi teine mõte pähe, aga mul on küllalt seda juhtunud, et mõtlen-mõtlen-mõtlen, et mul oli nii hea mõte, aga ei tule meelde," sõnas ta ja rõhutas, et samas usub ta, et eriti head ideed tulevad pähe tagasi. "Ja vahel tulevadki!"

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: