Sõltumatu Tantsu Lava vaatleb ohvreid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Performance STL-is"

28. märtsil esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi "Performance STL-is". Lavastus võtab temaatiliselt vaatluse alla ohvri kontseptsiooni, projitseerides selle etendajate ja publiku peale, tuues samaaegselt paralleele ajalooliste tõlgendustega vabadusest ja iseseisvusest.

Uude koostöölavastusse Sõltumatu Tantsu Laval on lavastajad Ruslan ja Artjom kutsunud osalema Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuteooria õppejõu Kai Valtna ning tantsukunsti õppejõu Raido Mägi, kelle kõrvale on dialoogipartneriks kaasatud nende tudeng, tantsukunsti üliõpilane Anumai Raska. Erilisel, mitte-hierarhilisel meetodil loodava lavastuse tiimis on ka valguskunstnik Oliver Kulpsoo. 

Eri rahvustest, elu- ja lavakogemustest koosnev trupp on hämmingus ja küsib: millal maailm ulatab mulle kuuluva koogitüki? 

Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi koostöös on varem publikuni jõudnud tantsulavastus "Невесомость" Kanuti Gildi SAALis ning lavastusprotsessi etendus Hiiumaa Tantsufestivalil, mõlemad mullu.

Ruslan Stepanov on tantsija ja koreograafina töötanud Vanemuise balletitrupis, elanud ja töötanud Saksamaal Görlitzis ja Berliinis, hetkel tegutseb vabakutselisena Eestis.

Artjom Astrov on tuntud teatrimaastikul eelkõige helikujundajana. Ta loob ka eksperimentaalset räppmuusikat Benzokai nime all ning on plaadifirma Serious Serious üks asutajatest. Hetkel töötab ja elab Viinis ja Tallinnas.

Raido Mägi on etendusi andnud rahvusvaheliselt Ukrainas, Poolas, Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Hollandis, Belgias, Šveitsis ja Venemaal. Ta on kogemusi jaganud Tallinna Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Ülikoolis, Nice-Sophia Antipolis Ülikoolis, Helsingi Teatri- ja Tantsukõrgkoolis jm. Laval on Raido koostööd teinud Charles Linehani, Xavier Le Roy, Susanne Berggreni, Amaia Urra, Juan Domínguezi, Tino Sehgali, Mart Kangro, Merle Saarva, Taavi Kerikmäe, Krõõt Juuraku ja paljude teistega. 

Kai Valtna on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuurihariduse eriala ning Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli Londonis ajaloolise tantsu alal. Kai töötab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Etenduskunstide osakonnas tantsuteooria ja tantsuajaloo õppejõuna ning Tantsukunsti programmijuhina. 

Anumai Raska on Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti tudeng. Ta on tegelenud tantsuga 8 aastat. Pikemas perspektiivis naudib ta õpingute võlu ning otsinguid oma erialal. 

Oliver Kulpsoo on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži valguskujundajana. Töötanud NUKU teatris, Von Krahlis ja Sõltumatu Tantsu Laval valguskunstniku ja tehnikuna. 2017. aasta teisest poolest on Oliver vabakutseline kunstnik ning  teinud valguskujunduste kõrval ka valgusinstallatsioone. 

Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi "Performance STL-is" esietendub 28. märtsil 2019.

Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: