Tallinna Ülikool saab kantaadi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Aasta säravaimad tähed", Rasmus Puur Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

18. märtsil kõlab Kultuurikatlas esmakordselt Rasmus Puuri kantaat "Vabaduse tuul, tarkuse tuul", millega Tallinna Ülikool tähistab oma nime saamise 14. ning Tallinnas antava õpetajahariduse 100. aastapäeva.

"Mõtlesin kantaati luues sügavalt hariduse rollile inimese arengus, samas soovisin, et helitöö ei tuleks väga pateetiline," lausus Puur. Sellisena umbes 15 minutit pikk teos ka sündis.

"Kantaat on energiline, elujõuline ja rõõmus," hindas esmaettekannet juhatav Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri dirigent Martin Sildos. "Teksti autor Sulev Oll ja helilooja on leidnud väga hea kontakti, sest pole mitte ühtegi kohta, kus tekst ei toetaks muusikat ja vastupidi. Ma loodan, et kantaat leiab Eesti muusikaloos endale kindla koha ning jääb veel kauaks teoseks, mida meelsasti esitatakse ning kuulatakse."

Kantaat kõlab esmakordselt kontsertaktusel, mis ühendab 14-aastase nimega ülikooli ning sajandipikkuse õpetajahariduse tava. Õhtu lavastab Veiko Tubin, laval saab näha ülikooli liikmeid ja vilistlasi nii kõnelejate kui ka muusikutena, nii vahetult kui videoekraanil.

"Nende erinevatest mõtetest tekkiv tuul puhub sel õhtul publikusse uusi mõtteseoseid," lausus lavastaja.  

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: