Järva rahvas kogub raha luuletaja Kalju Lepiku mälestusmärgi püstitamiseks

Foto: Olev Kenk/ERR

Järva valla rahvas on otsustanud püstitada mälestusmärgi Koerust pärit luuletajale Kalju Lepikule, kelle sünnist möödub järgmise aasta oktoobris sada aastat.

Lepiku sünnimaja pole säilinud, kuid selle asukoht on tähistatud tagasihoidliku mälestuskiviga.

Kalju Lepiku mälestuse jäädvustamise idee eestvedaja Aldo Tamm ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Lepikut peetakse üheks kõige rahvuslikumaks luuletajaks. Mälestusmärgi loomisel loodetakse abi saada kujurite ühenduselt, vajalik raha kogutakse annetajatelt.

"Aga kas ta on kivisse raiutud, kas ta on pronksist, ühel või teisel kujul, selle me jätame tõesti skulptorite otsustada. Järgmisel nädalal nüüd me need tingimused avalikustame, edastame need Eesti Kujurite Ühendusele, siis ka kunstnike liidule.
Mälestusmärk peaks tulema Koeru, Aruküla mõisa vahetusse lähedusse. See maja on olnud ligi sada aastat haridustempliks ja ka Kalju Lepik oma algkooliaastad õppis just siin majas 1928-1935," ütles Kalju Lepiku mälestusmärgi toimkonna liige Aldo Tamm.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: