Pärnu linnaorkester esitab kuulajatele soovikontserdi

Pärnu linnaorkester annab pühapäeval kontserdimajas soovikontserdi. Kuulajate soovide järgi koostatud kavaga kontsert toimub teist korda ja seekord kantakse ette ka 17-aastase autori Robi Salumetsa teos.

Soovikontserdi korraldamise ideele tuli Vaasa linnaorkestri kontsertmeister, viiulisolist ja dirigent Maano Männi, kellel on sõpruslinna Pärnu linnaorkestriga ammused suhted. Vaasas nimelt olevat see ammune tava. Pärnus toimus esimene soovikontsert möödunud aastal.

"Kuna esimene kontsert läks nii menukalt, siis miks mitte teha ka teine kontsert ja võib-olla ka kolmas kontsert. Teisele kontserdile laekus veel enam soove kui esimesele kontserdile. Esimene pool on klassikalised šedöövrid ja teine pool koosneb arvuti filmimuusikast, tuntud meloodiad, mida kuulevad inimesed, kes tavaliselt võib-olla kontserdile ei satu," kirjeldas Soovikontserdi idee autor ja dirigent Maano Männi.

17-aastane Robi Salumets on õppinud klaverit ja kirjutanud klaveripalu, aga orkestrile kirjutas ta esimest korda. Noore helilooja teos sattus kavva aga väikese vimka tulemusel.

"No see on ju fantastiline, kui selline teravmeelne nipp leiti, et sõber esitas oma sõbra teose soovikontserdile. Ja kuna me oleme Pärnus, siis kes veel, kui mitte linnaokester peaks toetama noori talente!" kommenteeris Männi.

Robi Salumetsa teose esitas soovikontserdile tema sõber, samuti muusikaga tegelev Tanel Vaikjärv.

Salumetsal on raske kirjeldada oma tundeid, kui ta oma teost orkestri esituses kuulis.

"Mul pole lihtsalt sõnu. See, kuidas ma siia tulin ja siis alustasin seda ja astusin siia keskele ja kui Maano esimese akordi koos taldrikutega lõi, siis ikka kananahk tuli peale. Ja kuni loo lõpuni tegelikult. See oli ikka väga uhke tunne," kirjeldas teose "Algus" autor ise.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: